دوشنبه 19 مهر‌ماه سال 1395 ساعت 03:54 ب.ظ
ولادیمیر پوتین از دید فوربس و بن جوداولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را همه می‌شناسند؛ مرد مرموز و قدرتمندی که در ۱۵ سال گذشته نبض سیاست و اقتصاد روسیه را در دست دارد و این روزها به‌واسطه سیاست‌های روسیه در اوکراین و سوریه بیش از گذشته مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

بقیه در ادامه مطلب

  

به گزارش فرهنگ نیوز ، پوتین 63 ساله، ماه گذشته از سوی نشریه آمریکایی «فوربس» در فهرست سال 2015 این نشریه به‌عنوان قدرتمند‌ترین مرد جهان معرفی شده است؛ اما علایق و سلایق قدرتمند‌ترین مرد جهان چیست؟ «بن جودا» روزنامه‌نگار انگلیسی تنها و نخستین کسی است که در سال 2014 کتابی با عنوان «امپراتوری شکننده، ماجرای عشق و جدایی روسیه و پوتین» درباره زندگی‌نامه و شخصیت پوتین نوشت. جودا که سفرهای زیادی به روسیه داشته با بسیاری از نزدیکان و مشاوران پوتین گفت‌وگو کرده است و این کتاب را با توجه به ویژگی‌های شخصی ولادیمیر پوتین به رشته تحریر درآورده است. 10 نکته کلیدی را می‌توان درباره رئیس‌جمهوری روسیه برشمرد:
 
35 سال ناموفق زندگی: پوتین تا 35 سالگی مردی چاق و مجرد و بدون آینده بوده است. او 35 سال نخست زندگی خود را بدون هیچ دستاوردی تنها به‌عنوان یک افسر رده دوم کا.گ.ب در محل ماموریت خود در درسدن آلمان گذرانده است.
 
تنها دو کتاب در 10 سال: رئیس‌جمهوری روسیه با کتاب میانه خوبی ندارد. او در 10 سال گذشته تنها دو رمان خوانده است. یکی از این رمان‌ها کتابی تخیلی درباره وقایع سال 2054 از یک نویسنده - مورخ آمریکای لاتین است و دیگری کتابی با عنوان «امپراتوری سوم» که درباره احیای امپراتوری روسیه به دست خود اوست.
 
عدم علاقه به اینترنت: پوتین با اینترنت و گشت و‌گذار در فضای وب میانه خوبی ندارد و تنها وقتی به یک مانیتور خیره می‌شود که برخی مشاوران به او توصیه می‌کنند یک فیلم خنده‌دار را از اینترنت تماشا کند.
 
شخصیت مورد علاقه: پتر کبیر شخصیت تاریخی مورد علاقه ولادیمیر پوتین است.
 
خواب و بیداری: پوتین دیر می‌خوابد و سحرخیز نیست. او صبح زود از خواب برنمی‌خیزد.
 
صبحانه مورد علاقه: پوتین در وعده صبحانه پنیر نرم سفید و تخم بلدرچین و گاهی املت را ترجیح می‌دهد. گاهی اوقات نیز فرنی می‌خورد. تمام مواد غذایی مصرفی او باید تازه باشد. از سرتاسر روسیه بهترین و تازه‌ترین مواد غذایی برای آشپزخانه او فرستاده می‌شود.
 
مسکو را دوست ندارد: پوتین از ترافیک و شلوغی شهرهای بزرگ بیزار است. به همین دلیل سن‌پترز‌بورگ را به مسکو ترجیح می‌دهد. شاید هم به دلیل اینکه زاده سن‌پترزبورگ، یعنی شهر رقیب مسکو است. او از پایتخت چندان خوشش نمی‌آید. پوتین بیشتر وقت خود را در ویلایش در منطقه حومه‌ای «نوو اوگاریوو» مسکو می‌گذراند. او همان‌جا کار می‌کند و کمتر به کرملین می‌رود.
 
ورزش مورد علاقه: هاکی روی یخ ورزش مورد علاقه پوتین است. رئیس‌جمهوری روسیه در این ورزش اهل «کری‌خوانی» است و هفته‌ای یک روز به این ورزش می‌پردازد.
 
بزرگ‌تریـــن نگرانـــــی: بزرگ‌ترین نگرانی پوتین از احتمال مسمومیت غذایی از سوی سرویس‌های امنیتی کشورهای رقیب و متخاصم است. برای همین رئیس‌جمهوری روسیه بیشترین ترتیبات امنیتی را درباره غذا و محل‌های اقامت خود دارد. در تمام سفرهای خارجی، تیمی امنیتی از یک‌ماه پیش از سفر به کشور مقصد می‌روند و تمام شرایط را کنترل می‌کنند. در هتل محل اقامت حتی حوله‌ها و تمام مواد غذایی از روسیه می‌آید و تمام اتاق‌ها قرق می‌شود. پوتین به هیچ‌وجه حتی از نزدیک‌ترین افراد خود خوراکی تعارفی قبول نمی‌کند. در تمام سفرها حتی ادرار و مدفوع رئیس‌جمهوری روسیه جمع‌آوری شده و به روسیه برده می‌شود تا مبادا مورد بررسی‌های ژنتیک سرویس‌های امنیتی رقیب روسیه قرار بگیرد.
 
تصمیم‌گیری در شنا: شنا جزء برنامه‌‌های روزانه پوتین است. رئیس‌جمهوری روسیه پس از برخاستن از خواب و خوردن صبحانه به برنامه قرارهای کاری خود می‌پردازد و وزرا و مسئولان دولتی داخلی و خارجی را به حضور می‌پذیرد. گاهی این مقامات برای دیدار با پوتین دو سه ساعت پشت در اتاق او می‌مانند. در مواقعی که او می‌خواهد تصمیمی مهم بگیرد برای کاهش استرس شنا می‌کند و در همان زمان تصمیم می‌گیرد.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo